Ръководител на отдел Съдебно събиране на вземния

Credissimo е динамична високотехнологична компания, създадена през 2007 г. и е една от най-бързо развиващите се FinTech /ФинТек/ структури в небанковия финансов сектор в Европа. С иновативните си решения, нововъведения и автоматизирани процеси, отговаряме на нуждите на нашите клиенти при потребност от краткосрочно финансиране. Водени от желанието да сме максимално полезни и удобни за всеки потребител, ние първи в България предложихме изцяло онлайн заявяване на кредит, както и моментално одобрение и получаване на средствата. Credissimo e първата компания в света, която пусна напълно автоматизиран чатбот за предоставяне на кредит във Facebook Messenger, с което постави нови стандарти в индустрията.

Ние в Credissimo продължаваме своето стремително развитие и търсим „Ръководител на отдел Съдебно събиране на вземания“, който да се присъедини към талантливия ни екип.

Кои ще са отговорностите за тази позиция:

  • Ръководи, планира, организира и координира дейността на отдел „Съдебно събиране на вземания“, съгласно установените вътрешни правила и в съответствие с поставените цели от Ръководител отдел Правен;
  • Осъщестявава регулярен quality control върху работата на юристите и техническите сътрудници в отдела, като им дава нужната обратна връзка, както и на Ръководител отдел Правен за развитието на екипа;
  • Осъщестява своевременно правно съдействие на екипа от юристи във връзка с образуваните заповедни производства, УИ и изпълнителни дела;
  • Регулярно следи за приложимата съдебна практика, като я свежда до знанието на екипа и координира приложението й в дейността на отдела;
  • Планира и организира регулярно обучения на екипа във връзка с приложимото законодателство и съдебна практика;
  • Изготвя месечни отчети и при поискване от Ръководител отдел Правен или ръководството на дружеството за събираемостта на отдела и състоянието на съдебния портфейл;
  • Изготвя атестационни карти съгласно разработена вътрешна система относно представянето на юристите в отдела по възложените им дела, както и цялостно представяне;
  • Системно следи, предлага и своевременно организира подобрения в работните процеси на отдела, правила, образци и други;
  • Осъществява комуникация със съдебни изпълнителни, регулаторни органи;
  • Други задачи, свързани с длъжността.

Какво изискваме за позицията „Ръководител на отдел Съдебно събиране на вземания":

  • Завършено висше юридическо образование с придобита юридическа правоспособност;
  • Минимум 2 години юридически опит на ръководна позиция; Юридически опит в банкова/финансова институция или адвокатска кантора са предимство;
  • Познания за основните принципи и правила на дигиталното право и онлайн кредитиране;
  • Способност да търси и намира решения в съответствие на бизнес нуждите;
  • Компютърни умения: MS Office – Word, Excel, Power Point;
  • Отлични комуникативни умения и готовност за работа в екип;
  • Силно изразено аналитично мислене;

Какво още търсим в бъдещия кандидат – Последователност и организираност; фокус към детайла, умения за управление на времето, високи нива на конфиденциалност и лоялност; желание за развитие и потребност от това да бъде част от сплотен екип от доказани професионалисти.

Какво предлагаме в Credissimo:

  • Карта ДЗО;
  • Динамична среда и възможност за кариерно развитие;
  • Обучение и възможности за повишаване на квалификацията;
  • Мотивираща бонусна схема, обвързана с постигнатите резултати;
  • Спортни занимания и масаж на работното място;
  • Кафе, чай, безалкохолни напитки и плодове в офиса;
  • Преференциални условия за Карта Мултиспорт
  • Конкурентно възнаграждение и трудов договор на реална заплата в Кредисимо ЕАД;
  • Атрактивна офис локация в центъра на София;
  • Възможност да бъдете част от компания, която е обявена в топ 10 на компаниите за алтернативно финансиране в Европа от European Fintech Awards.

Ако се интересуваш от нашето предложение и отговаряш на изискванията - изпрати ни твоя автобиография и мотивационно писмо.

Личните данни, които доброволно предоставяш, се обработват в съответствие със Закона за защита на личните данни за целите на осъществяване на подбор.
Всички кандидатури ще бъдат разглеждани строго конфиденциално.

Изпрати CV

Обратно към всички